Jdi na obsah Jdi na menu
 stáhnout mp3

Prosíme nevkládejte napadající ani vulgární příspěvky, takové budou ihned smazány.

Návštěvní kniha je tu pro nové nápady na vylepšení chovu,  činnosti svazu a pro pozvánky na akce, které sami pořadáte. A samozřejmě pro dotazy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Steward

(Petra, 8. 5. 2009 8:15)

Takže to mám chápat tak, že se tam může přihlásit každý i třeba jen s ukončenou zákldkou?

steward

(Kuchařová Jana, 7. 5. 2009 21:11)

Není třeba škol, rekvalifikací ani živnostenských listů. Na valné hromadě svazu, (tj.výroční členská schůze),kde lze mimo jiné vznášet různé dotazy a připomínky, např.loni na podzim měli členové možnost vstoupit do řad stewardů.

haflinger typy

(jana, 26. 4. 2009 9:03)

Jaké musím mít školy,abych se přihlásila za stevarta, je to rekvalifikace na úřadu práce, dostanu živnostenský list a kde je na to škola.

nákup hříběte

(Kuchařová Jana, 25. 4. 2009 23:26)

Existuje jen jedna plemenná kniha. Na většině republikových výstav lze srovnávat a vytvořit si představu o možných rozdílech. Zájemci o proniknutí do těchto tajů hlouběji měli možnost přihlásit se jako stewardi.

nákup hříběte

(jana, 25. 4. 2009 21:19)

Jak při nákupu hříběte nebo mladé klisny poznám prochovánější typ od staršího typu a jak při zápisu do chovu budou odlišně hodnocení. Jsou 2 plemenné knihy, modernější a starší nemoderní?

šlechtitelský program

(Kuchařová Jana, 22. 4. 2009 22:52)

Šlechtitelský program tyto pojmy neřeší. Při nákupu koně by zvíře mělo odpovídat požadavkům, které na něj budu klást.

šlechtitelský program

(jana, 20. 4. 2009 21:09)

Kde najdu ve šlechtitelském programu haflinga místo o typově starším těžším haflingovi a o prochovávanějším lehčím haflingovi, abych se lépe při nákupu koně zorientovala. Odpoví mi někdo.

fotografie II

(Kuchařová Jana, 16. 4. 2009 22:49)

Milovníci haflingů,máte-li zajímavé foto se svým haflingem,pošlete nám. Umístíme je na web,aby každý viděl, jak všemožně lze tyto bělohříváky využít.

fotografie

(Kuchařová Jana, 14. 4. 2009 21:10)

Přátelé, vybízím všechny lidičky,kteří se svými hafloši dělají cokoliv v těžkém tahu (jako např. Trefilovic hřebci Nathan a ST-Largos) - v srpnu bude v Hradci n.Moravicí přímo pro haflingy soutěž v těžkém tahu. V případě zájmu se nám ozvěte, rádi Vás uvítáme.

Typ haflinga - reakce

(NikolHF, 14. 4. 2009 18:27)

Tady se nejedná o to, jestli je jeho výška 145 nebo 155 cm. Lidem se nelíbí že se z haflinga stáva "žlutý velš", Tzn. že se zlehčuje jeho postava. Chtějí mít koně pro rodinu, jen málo z nich s ním pojede na nějaké velké závody. Chtějí koně hodného k dětem, na kterém se dá superně jezdit a který se dá bezproblému zapřihnout do bryčky nebo do klád. Prostě všestraného miláčka. My jsme si hafloše vybrali, protože ho potřebujeme do lesa, do vozu a sem tam na ježdění a tak se nám moc nelíbí, že se s nich stávají tintítka.

Typy haflinga

(koňařka, 14. 4. 2009 9:45)

Není pravda, co se tu píše o jakémsi lehkém typu. Protože se o šlechtění zajímám, byla jsem v Ebssu i Meránu na výběrech koní. Tam malého haflingera neuvidíte. Např. byl dán do chovu hřebec s kohoutkovou výškou 155 cm-byl druhý v hodnocení.

odpovědˇna odpovědˇ....

(Lucie,Hafl.ranch, 5. 4. 2009 13:08)

S tím nesouhlaím,protože mnohem větší poptávka je nyní po původním typu a nejen u nás..Ten pohyb taky-pokud je koník dobře přiježděn,a bez zdravotních potíží,tak rozhodně se nepohybuje jako šicí stro,snad možná možná kříženec norika a hafloše...:(((.

odpověď

(Kuchařová Jana, 19. 3. 2009 21:39)

Zlehčování haflinga je trend mimo jiné přizpůsobující se trhu a poptávce. CHovatel (šlechtitel) chce mít koně, o které je zájem. Pokud je všeobecně větší zájem o jezdeckého koně s prostornými chody a dobrou mechanikou pohybu, pak se chovatel snaží přizpůsobit. Jestliže se majiteli takovýto kůň nelíbí, či potřebuje jiné využití např. v tahu a při práci, u nás máme dostatek hřebců, kteří těmto požadavkům vyhovují. Ono postačí vyhoupnout se do sedla typově staršího těžšího haflinga a dnes prochovávaného lehčího. Při srovnání ačkoliv se na prvním z nich sedí jako na gauči, v pohybu se dá přirovnat k šicímu stroji.

dnešní podoba haflinga

(Lenka, 15. 2. 2009 20:19)

vsimla jsem si ze se tedka snazi z tech robustnich koniku udelat vyzlatka lehciho typu...mam otazku jestli bude mit stejne vlastnosti jako stara verze haflinga...dekuji

chov haflingů u nás

(Lucie,Hafl.ranch, 12. 2. 2009 12:55)

Proč i u nás vzniká ten podivný trend k zeštíhlování haflingů do podoby WPB-viz.Nass,částečně Mozart a Artist? Proč se tedy nemohou chovat dvě linie-čili těžší typ a lehký.Haflingové jsou skvělí westernoví koně,kteří dávají na frak těm drahým QH a jsou mnohem učenlivějí a obratnější,jenže k tomu potřebujeme spíš ty těžší typy.Totéž v zápřahu,co je krásnějšího než tito bílohříví ryzáci?